SZÍNHÁZBAN

Iskolánk – az előző évekhez hasonlóan – az idei tanévben is szervezett bérletes színházlátogatást az alsós korosztály számára az egri Gárdonyi Géza Színházba. A gyerekek a látogatások során az alábbi darabokat tekintették meg:

  • A rátóti csikótojás
  • Rigócsőr királyfi
  • A széttáncolt cipellők

A legkedveltebb A rátóti csikótojás című előadás volt a diákok körében, mert a darab alatt ők is részeseivé válhattak a történetnek.

A felsős korosztály számára budapesti színházlátogatást szerveztünk. Február 25-én a Pesti Magyar Színházban 45 diákkal A muzsika hangja című darabot tekintettük meg. A gyerekek élményekkel gazdagon tértek haza. A nagy érdeklődésre való tekintettel úgy döntöttünk, hogy amennyiben az idén lesz még rá lehetőség, újabb látogatást szervezünk.

Különösen nagy öröm volt számunkra, hogy a fenti programokra nagy számban jelentkeztek diákjaink, mert fontosnak tartjuk, hogy a fejlett technika világában a kultúra ezen formája is érték maradjon.

 

Csomorné Palotai Réka és Kissné Guba Zsuzsanna iskolakönyvtárosok

Author: Jaszsagi Altalanos Iskola Bozoky Janos Alt. Isk. Tagint.