Magyar Népmese Napja

Szeptember 30-án a 4. osztályos gyerekek mesemondással tették emlékezetessé Benedek Elek születésnapját, melyet a Magyar Népmese Napjaként tartunk számon. Délelőtt A szóló szőlő, mosolygó alma, csengő barack című népmesét Grósz Csenge, Bagi Rebeka, Horváth-Csora Kornélia, Farkas Botond és Kiss László előadásában hallgathatták meg az alsós diákok. Iskolánk könyvtára és diákönkormányzata ezen a napon mesemondó versenyt rendezett az alsós korosztály számára a magyar népmese napjának tiszteletére. Az eseményen kilenc lelkes diák örvendeztette meg a zsűrit, a szervezőket és a közönséget kacagtató, lelket melengető vagy éppen tanulságos meséjével. A zsűrinek ezúttal sem volt könnyű dolga, ezért helyezések nem is születtek, hiszen minden diák a lehető legjobbat hozta ki magából.  Végül mind a kilenc kis versenyző egy könyvvel és egy könyvjelzővel, illetve – reményeink szerint – sikerélménnyel gazdagabban térhetett haza.  Vajda Anna, iskolánk nyugalmazott igazgatója, tanára úgy döntött, hogy minden évben felajánl egy könyvet az arra érdemes tanulóknak „Ani néni könyvtárából”, melyet ez alkalommal Bagi Rebeka 4. osztályos tanuló kiváló mesemondásával nyert el. Két diák – Csomor Kolos 2. osztályos és Grósz Csenge 4. osztályos tanuló – pedig az október 5-én a községi könyvtárban megrendezésre kerülő Jászsági Mesemondó Versenyen képviseli majd intézményünket. A zsűri tagjai voltak: Czékmán Judit nyugalmazott tanítónő, Palotainé Szabó Éva nyugalmazott óvónő és Vajda Anna nyugalmazott tanár. Köszönjük, hogy megtiszteltek minket, és jelenlétükkel emelték a rendezvény színvonalát, a gyerekeknek pedig köszönjük a kitartást, lelkes felkészülést!

Author: root