Megjártuk a hadak útját….

Megjártuk a hadak útját….

Kettős kerek évforduló jegyében zajlottak az idei év Tavaszi hadjáratának eseményei. A honvédség idén ünnepelte fennállásának 170. évfordulóját, a korszak hagyományőrzői pedig 30. alkalommal rendezték meg a tavaszi hadjáratot. Mintha az égiek is velünk ünnepeltek volna, pompás időjárás tette még fenségesebbé az ünnepet. Jászdózsát ismét szép számú kis csapat képviselte a rendezvénysorozatban. Az I. Jászkun Honvéd Emlékzászlóalj honvédei ebben az évben is elismerések és dicséretek sorát gyűjtötték be. Jó kiállásúak, fegyelmezettek voltak, és minden helyszínen fontos szerepet kaptak az ünnepségek és koszorúzások során, jó hírét vitték ismét falunknak. Méltán került sor idén is az előléptetésekre, melynek során Bendó László, Bóna Norbert, Ludmerszki Kitti és Szőcs Szilárd honvédeket őrvezetővé, Kiss László és Szigethi-Kocsis Ádám őrvezetőket tizedessé, Kovács Gábor tizedest pedig őrmesterré léptette elő Panyi Csaba katonai hagyományőrző hadnagy. Maroknyi kis sereggel a népfelkelők csapata erősítette a honvédeket. Iskolánk tanulói 25 fővel képviselték a jászdózsai népfelkelők hadát, és hősiesen küzdöttek a Tápióbicskei csatamezőn. A honvédek Iszaszegen is részt vettek a csatában, a felnőttek pedig egészen Vácig maradtak a hagyományőrzőkkel. A hadjáratban való részvételünkhöz köszönjük az önkormányzat, az alapítványunk, és Gyenes László képviselő úr anyagi támogatását, és a szülők segítségét.

Isaszeg

Jászberény

Jászdózsa

Jászjákóhalma

Nagykáta

Author: Editor