Apponyis verseny

A Jászsági Apponyi Albert Általános Iskola és AMI a magyar kultúra napjához kapcsolódóan a JÁI felső tagozatos diákjai részére csapatversenyt hirdetett. Iskolánkban 6 csapat oldotta meg az igen érdekes, nemzeti értékeinkre széleskörűen kiterjedő feladatokat. Végül a március 6-án megrendezett döntőben két csapat képviselte iskolánkat. A selejtezőben megoldott feladatok köré épült a döntő, azok tovább gondolt változatait kellett megoldani a tanulóknak. A jó hangulatú vetélkedőn mindenki tudása gazdagodott a magyar kulturkincs gyöngyszemeiről, hazánk természeti értékeiről. A dózsai diákok a döntő legfiatalabb versenyzői voltak de nincs szégyenkezni valónk. A Nyertes 3-as – Éliás Bianka, Gulyás Rebeka, Kiss Petra – a III. helyen végzett, míg a Bozóky nyertesei elnevezésű csapat a VI. lett, melynek tagjai: Zsombók Debóra, Salga Nándor, Tasnádi Botond.

Author: Editor