Diák-nap

Február 23-án tartottuk iskolánkban a Diák-napot. A hagyományoknak megfelelően ezen a napon a tanulók vették át a hatalmat. Tisztességes kampányolás után nagyon kis szavazat különbséggel Éliás Bianka 6. osztályos tanuló nyerte el a diákigazgató címet.

A napot kis ünnepséggel kezdtük. Megemlékeztünk iskolánk névadójáról, megkoszorúztuk az emléktábláját. Meghallgattuk a 2. osztályosok kis műsorát, majd sor került a hatalomátadásra. A diákigazgató ismertette a nap programját. A tízórai után nagyon sokféle izgalmas és érdekes programon vehettek részt a diákok. Többek között lehetett mozizni, sportolni, csillám tetkót kérni, kézműveskedni, sőt az ügyesebbek megpróbálhatták a szabaduló szobát is. Ezután a kicsik és nagyok vették át a főszerepet. A Mazsola avatón elsős és nyolcadikos pároknak kellett ügyességi feladatokat megoldani. A végén hivatalosan is beavattuk a kis Mazsolákat iskolánk diákjai közé. A napot jó hangulatú tanár-diák meccs zárta.

Kohári Éva

 

Author: root