A viszneki általános iskola 2011.08.01-től a Jászsági Általános Iskola tagiskolájaként működik Viszneki Általános Iskolai Tagintézmény névvel. A Heves megyében található kis község lélekszáma 1278 fő; a csökkenő gyermeklétszám évek óta nehézségeket okozott az önkormányzatnak az oktatási alapfeladatok helyben történő biztosításában. Az önkormányzat a fenntartói szerepet átruházta a KLIK-re, s 2013. január 1-jétől a Jászberényi Tankerülethez tartozik.

• Tanulóink összlétszáma: 113 fő
  • Bejáró tanulói létszám: 21 fő

Iskolánkban 2 napközis csoportban folyt a délutáni felkészülés, tanulás. A megnövekedett igények kielégítésére a 2015/ 16. tanévben 3 napközis csoportot indítottunk az intézményben. / 2 alsós, 1 felsős / A tanulóink 4-8. évfolyamokon angol nyelvet tanulják kötelezően. Tagintézményünkben biztosított a második idegen nyelv oktatása is; németet tanulnak szakköri tevékenység formájában. A mindennapos testnevelést a testnevelés órák (törvényben meghatározott óraszámban) mellett a sportköri foglalkozások, napköziben és nagyszünetben osztályonként szervezett mozgásos játékok szervezése, valamint a népszerű házi bajnokságaink biztosítják.

Az intézmény 2 épületben szervezte meg az oktatást, de 2014/15. tanév végén a jobb kihasználtság, gazdálkodás, takarékosság szempontjait előtérbe helyezve a Visznek Rákóczi út 27. sz. alatt működő telephely megszűnt, ügyviteli telephellyé a Visznek, Szabadság út 65. sz. alatt lévő tagintézmény vált. Az épület felújításra szorul, de eddig nem sikerült pályázati forrást nyerni, az önkormányzati és fenntartói lehetőségek pedig szűkösek. Kisebb felújításokat, korszerűsítéseket minden évben megvalósított a fenntartó. A pedagógusok kreatív ötleteikkel, saját kivitelezésű dekorációikkal tették és teszik barátságossá, családiassá környezetüket. A tantermek berendezése, bútorzata újszerű a korábbi pályázatoknak és a képviselők által felajánlott tiszteletdíjaknak köszönhetően. Az SNI-s, BTMN-s gyermekek fejlesztése megfelelő környezetben történek, a számukra szükséges fejlesztő játékok, eszközök beszerzése folyamatos. A tornaterem egy hazai finanszírozású pályázatnak köszönhetően 5 éve újult meg, a tornaeszközök mennyisége és minősége a TÁMOP 3.1.4. pályázatnak köszönhetően javult, de még újabb beszerzésekre lenne szükség. Informatika termünk a TIOP 1.1.1 pályázatban 14 asztali számítógéppel bővült, így a felsős gyermekeink önállóan dolgozhatnak informatika órákon. A fejlesztéseink közé sorolandó a sószoba kialakítása, amellyel gyermekeink egészségi állapotán kívánunk javítani, törekszünk a „szokásos” téli időszak betegségeinek megelőzésére, az asztmatikus problémákkal küzdők mindennapjainak megkönnyítésére, illetve igyekszünk egészségtudatos gondolkodást megismertetni gyermekeink szüleivel is. Iskolaudvarunk nagyon kicsi, kevésbé volt barátságos. A 2012/13 tanévben egy része gumiborítást kapott, így alkalmassá vált röplabda és tollaslabda játékok mindennapos gyakorlására, elsajátítására is. A parkosítás folyamatban van.