„Egyszer mindent elér az ember,
Azt is, mi most még messze cél.
Csak küzdj és áldozz, ne csüggedj el,
S győzelmed lesz a hősi babér.”

Bertolt Brecht

Jászsági Általános Iskola Jászágói Általános Iskolai Tagintézménye, Jászágó

Jászágó a Jászság egyik legészakibb, a hevesi megyehatáron fekvő kis települése. Az  országban egyedülálló a kápolnával egybeépített iskolánk, mely 1924 óta a tudás háza. Az egykori tanítóról, Lótos Ferencről minden évben megemlékezünk. A fákkal övezett kis iskola a templom szomszédságában bújik meg. Hajdan sok gyermek koptatta itt a padokat, ma sajnos létszámhiánnyal küzdünk. Előnye a családias légkör, a személyre szabott oktatás. A rendszerváltás idején került vissza Jászágóra a felső tagozat, így a 8 évfolyamon jelenleg 54 gyermek tanul, 8 pedagógus irányítása mellett. A Jászsági Apponyi Albert Általános Iskola és AMI tagintézményeként, a KLIK fenntartásában működünk. Az alsó tagozaton összevont oktatás folyik, idegen nyelvet /német, angol/ diákjaink a 4. évfolyamtól tanulnak. Gondot fordítunk a tehetséggondozásra, valamint a felzárkóztatásra. Tanulóink eljutnak megyei, sőt országos szintű tanulmányi és egyéb versenyekre is. Pályázatok segítségével a gyermekek számára sok programot ingyenesen tudunk biztosítani. Az épületet néhány éve felújították, megtörtént a nyílászárók, padlózat cseréje, a tornaszoba rendbetétele. Taneszköz állományunk is gyarapodott digitális táblákkal, IKT-s eszközökkel. Az iskola udvarát igyekszünk barátságosabbá tenni, szülői segítséggel parkosítottunk. A település kulturális rendezvényeinek aktív szervezői, résztvevői vagyunk. Szoros együttműködést tartunk fenn az egészségügyi hálózattal, képviselő-testülettel, helyi civil szervezetekkel, intézményekkel. Támogatásukra bizton számíthatunk.

Bízunk abban, hogy iskolánk továbbra is vonzó marad gyermekeink számára, s jó alapokat ad a középiskolai ismeretek elsajátításához, melynek köszönhetően diákjaink kiegyensúlyozott, értékes ismeretekkel, emberséggel felvértezett felnőttekké válnak.