B.3.0. Elsősegély-nyújtási tanfolyam

EGÉSZSÉGNYÚJTÁSI TANFOLYAMOT

szerveztünk 2014 májusában 3 alkalommal. A tanfolyam megszervezésével célunk, hogy tudatosuljon diákjainkban, hogy a segítség nyújtása fontos, amíg a szakszerű segítség meg nem érkezik. A laikus elsősegélyt nyújtónak nem gyógyítania kell, hanem csökkentenie kell a baleset, vagy rosszullét következményeit, lehetőleg megelőzni a további állapotromlást. Az elsősegély nyújtására bárki alkalmas, aki képes segíteni úgy, hogy beavatkozásával ne okozzon kárt, további ártalmat. Fontos, hogy a segítséget nyújtó viselkedése határozott, céltudatos legyen. Ennek szellemében 8. osztályos tanulóink (17 fő) három alkalommal ismerkedhettek meg az elsősegélynyújtás szabályaival. Elméleti és gyakorlati képzés keretében egészségügyi végzettséggel rendelkező személy segítségével sajátították el a diákok az alapokat, illetve mélyítették a biológia órán elsajátított ismereteiket. A gyakorlati ismeretek elsajátítását segítette az iskola által beszerzett Ambu baba használata.

Megjelent: 1404 alkalommal