Jászfelsőszentgyörgy, Jász – Nagykun – Szolnok megye északnyugati csücskében, a Zagyva folyó jobb partján Jászberénytől 12 km-re található. A falut csak közúton lehet elérni, vasút- állomása nincs. Ennek ellenére ez nem jelent bezártságot, hiszen a településen áthaladnak a Budapestre közlekedő autóbuszok. A lakosság száma nem éri el a 2000 főt, melynek több mint 1/3-a roma származású.

Az Önkormányzat által fenntartott intézményeken kívül nincs munkalehetőség. Jászberényben az Elektrolux és egyéb üzemek, valamint Szentlőrinckátán a CNC és a HALDEX üzem ad lehetőséget a munkavállalásra. Az iskola tanulóinak több mint 70 %-a halmozottan hátrányos helyzetű a szülők alacsony iskolázottsága, a többgyermekes, csonka családok, a munkanélküliség következtében. Ezek a gyerekek eleve szociokulturális hátránnyal érkeznek már az óvodába is, amelyek később magatartási zavarokban nyilvánulnak meg.

Személyi feltételeink alakulása

Iskolánk nevelőinek száma: 11 fő

• Tanító 7 fő
  • Tanár 4 fő
  • Fejlesztő pedagógus 0,5 fő
  • Áttanító ( tőlünk ) 2 fő
  • Áttanító ( hozzánk ) 1 fő
  • Félállásban alkalmazott 1 fő
  • Iskolatitkár   1 fő
  • Takarító        1 fő

Tanulócsoportok száma:           10

1-8. osztályig                    1-1

Napközis csoport             2

Munkánk tárgyi feltételei

Az alsó és felső tagozatos gyerekek az 1961-ben épült, jó műszaki állapotban lévő épültbe járnak. A jelenlegi iskola szűkös, a jelenlegi tanulói létszámhoz kicsi. Tantermek száma 7, számítástechnika terem  1 ( 15 fő befogadására alkalmas ), fejlesztő szoba  1, tanári szoba 1, iroda 2.

• A tantermek elosztása állandó problémát okoz a szűkösség miatt.
  • A vizesblokk a gyermeklétszámhoz képest nem megfelelő.
  • A világítás korszerűtlen.
  • A berendezés, bútorzat a kor követelményeinek megfelel. ( pályázati pénzből )
  • A fűtést gázkazánokkal oldjuk meg. ( Korszerűsítésre szorul )
  • A tanulók étkezését az Önkormányzat tulajdonában lévő konyhán oldjuk meg, melyhez megfelelő nagyságú ebédlő is a rendelkezésre áll.
  • Tornatermünk, tornaszobánk, sportudvarunk nincs.